Home staging – aranżacja wnętrz

Co to jest home staging?

Home staging to profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu poprzez zaaranżowanie przestrzeni tak, aby wzbudziła ona jak największe zainteresowanie potencjalnych nabywców. Jest to połączenie zasad marketingu, psychologii sprzedaży i aranżacji wnętrz. Sukces home stagingu tkwi w dostosowaniu wnętrza do potrzeb potencjalnego klienta.

Jakie są korzyści stosowania home stagingu?

  • Jest bardziej skuteczny od obniżania ceny nieruchomości. Nadrzędną zasadą zawsze jest opłacalność. Pieniądze zainwestowane w aranżację wnętrz nigdy nie równają się kwocie, o którą obniżamy cenę mieszkania w przypadku braku zainteresowania naszą ofertą.
  • Jest inwestycją, a nie kosztem. Według badań National Association of Realtors w USA, home staging podwyższa wartość nieruchomości o około 10%.
  • Pozwala oszczędzić czas. Analizy porównawcze wykazują, że zastosowanie usługi home stagingu, pozytywne wyróżniając nieruchomość na tle licznych ofert, skraca czas sprzedaży o około 40%.
  • Stawia na pierwsze wrażenie. Pierwsze wrażenie ma kluczowe znaczenie w podejmowanych przez klienta późniejszych decyzjach. Można je wywołać tylko raz, więc musi ono być w 100% pozytywne. To oznacza, że mamy tylko kilka sekund na to, żeby przyciągnąć kupujących do środka i zachęcić do dalszych oględzin.

Home staging w Klinice Wnętrza

Możliwy zakres usługi (do uzgodnienia):

  • konsultacja internetowa (na podstawie przesłanych zdjęć nieruchomości przekazuję moje uwagi i wytyczne do przygotowania mieszkania do sprzedaży lub wynajmu), cena: 200 zł,
  • konsultacja ustna (podczas spotkania analizuję dokładnie sytuację nieruchomości, rozpatruję wady i zalety, oceniam układ funkcjonalny, wyposażenie i kolorystykę, a na koniec przekazuję wytyczne do przeprowadzenia metamorfozy), cena: 200 zł,
  • konsultacja z raportem pisemnym (spotkanie przebiega podobnie jak konsultacja ustna, jednak później sporządzam pisemny raport zawierający wszystkie moje uwagi oraz precyzyjny opis projektu metamorfozy), cena: 400 zł,
  • kompleksowa usługa home stagingu czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży (rozpoczynam od konsultacji i raportu pisemnego, a potem koordynuję i organizuję realizację projektu oraz pracę ewentualnych podwykonawców, dokonuję wszystkich niezbędnych zakupów oraz zajmuję się ich transportem; na koniec przeprowadzam sesję zdjęciową), cena: od 1000 zł (usługa wyceniana indywidualnie).